Jak możesz pomóc
Newsletter zapisz się
what a humorous this YouTube record is I'm still laughing, babyliss pro perfect curl therefore where can i do it amuse assistance. Woolrich Outlet as I wish for apt learn more and more regarding all recipes of cooking. babyliss perfect curl since I don desire apt fail to take this series. Isabel Marant Its fastidious funny YouTube movie I all go apt expenditure a fast visit YouTube network site among favor of humorous videos, Isabel Marant Sneakers Today YouTube movie tutorials quality namely more improved and enhanced, Hollister outlet whatsoever I think YouTube is the finest. chanel espadrilles its my good luck apt work to discern this website and finding these awesome YouTube movie tutorials. Cheap Supra ShoesI retard your fashionable material regularly. Your humoristic manner namely humorous keep doing what you're doing!

Aktualności

25
2015.09
DATA

I dzień Międzynarodowego Kongresu Zdrowego Starzenia: Sesje IV i V


 Innowacji nie unikniemy

 

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat (1990-2014) przeciętna długość życia w Polsce wzrosła
o 6,7 roku z 70,8 do 77,5 lat (dane GUS). Pod względem długości życia wciąż zajmujemy lokatę dopiero w trzeciej dziesiątce państw europejskich, a w
iek dożywania Polaków jest krótszy o kilka lat w stosunku do średniej: w przypadku mężczyzn o ok. 7,5 lat, kobiet 4-5 lat.

Stan naszego zdrowia w podeszłym wieku  zależy głównie od stylu życia. W  chwili wystąpienia choroby uzależnione jest jednak od dostępu do innowacyjnych technologii medycznych, które wymiernie wydłużają życie i liczbę lat przeżytych w zdrowiu. To z kolei przekłada się na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i tworzeniu PKB.

Podczas pierwszego dnia Kongresu uczestnicy panelu dotyczącego przełomowych innowacji medycznych podkreślali potrzebę ich wprowadzania w życie. W tej kwestii zgodni są także konsultanci krajowi – według raportu Fundacji na rzecz Zdrowego Starzenia się o innowacjach w medycynie, 80 proc. konsultantów dostrzega potrzebę wdrażania  innowacji w  swojej dziedzinie.

 

Obecnie nie jest możliwe wprowadzenie nowoczesnych technologii medycznych w zakresie,  jaki wynikałby z potrzeb pacjentów. Na przeszkodzie stoją głównie bariery finansowe, skomplikowane uregulowania prawne oraz nadmierna biurokracja.

 

Pomimo tych utrudnień w Polsce stopniowo wprowadza się nowoczesne metody leczenia. Takim przykładem są, dostępne od niedawna, innowacyjne terapie dla pacjentów m.in. z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc czy zwyrodnieniem plamki żółtej. Jak zauważa prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych: - W tym roku otrzymaliśmy możliwość leczenia HCV, innowacyjną terapią bezinterferonową.

 

W kwestii leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C, na które w Polsce choruje ok. 230 tys. osób, wyznaczamy standardy w Europie. - Jesteśmy jednym z trzech krajów Europy, który refunduje tę terapię. – podkreśla dr hab. Wojciech Matusewicz, Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji .

 

Jak tłumaczy George Kalamitsis, członek Europejskiego Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Wątroby: - Musimy zaakceptować fakt, że innowacje będą wkraczać w nasze życie coraz częściej. Chociaż są one kosztowo efektywne, niestety dla wielu państw stanowią zbyt duży wydatek. To problem o globalne skali. Receptą na pokonanie tych barier jest współpraca.

 

Podczas sesji dyskusyjnej „Ekosystem: Międzynarodowy model lokalnego, stałego partnerstwa na rzecz wdrażania rozwiązań z zakresu e-zdrowiea i zdrowego, aktywnego starzenia się” uczestnicy wymienili swoje doświadczenia dotyczące konieczności współpracy – zarówno lokalnej, jak i międzynarodowej. - Po pierwsze warto współpracować, po drugie warto szukać partnerów w miejscach nieoczywistych. Biorąc udział w różnych projektach można zobaczyć, że ktoś z podobnym problemem miał już do czynienia i możemy skorzystać z jego doświadczenia – mówił o pozytywnych aspektach szerokiej współpracy Piotr Gulczyński, Prezes Fundacji na rzecz Zdrowego Starzenia się.

 

Więcej informacji znajdą Państwo w raporcie  „Innowacje w medycynie w aspekcie zdrowego i aktywnego starzenia się:

http://www.zdrowestarzenie.org/baza-wiedzy.html

 

Instytucje wspierające Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia

Fundacja Na Rzecz Zdrowego Starzenia Się ul.Woronicza 31 lok. 254, 02-640 Warszawa
tel.: +48 22 327 61 39 fax: +48 22 327 61 30 e-mail: biuro@zdrowestarzenie.org
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych